Kup e-book

Cena e-booka: 99 zł 85 zł

Liczba stron: 898

Wydanie: drugie

Format e-booka: plik pdf.

Sposoby uruchomienia e-booka: książkę można uruchomić na większości urządzeń, w tym komputerach, laptopach oraz tabletach z system Windows, iOS oraz Linux. Możliwe jest również uruchomienie książki na smartfonach z systemem Android oraz iOS.

W celu zamówienia e-booka możesz skorzystać z poniższego przycisku.

Możesz także wypełnić poniższy formularz. Koniecznie podaj poprawny adres e-mail i nie zapomnij, że czasem moja odpowiedź (na podany w zamówieniu adres) może wylądować w folderze SPAM! Na zamówienia odpowiadam w ciągu 48 godzin.

Formularz zamówienia

„Składam zamówienie na atlas. Akceptuję Regulamin oraz Politykę Prywatności, które znajdują się na stronie pod adresem https://atlasroslin.com/kup-e-book/”

Realizacja zamówienia

Po złożeniu zamówienia wyślemy na podany przez Ciebie adres e-mail, dane do wpłaty (płatność z góry), a po zaksięgowaniu należności, w ciągu 3 dni (zazwyczaj 1 dzień) prześlemy dane potrzebne do pobrania e-booka. E-book jest dostępny w formacie pdf. (otwiera go każda nowa przeglądarka, programy Adobe, smartfony oraz iphony). Jeżeli zamawiasz przyciskiem „AKCEPTUJĘ REGULAMIN SPRZEDAŻY I KUPUJĘ” na podany w tytule płatności adres e-mail, zostanie wysłany e-book w ciągu 3 dni (zazwyczaj 1 dzień).

W przypadku głębokiego braku zadowolenia z otrzymanego produktu, oferujemy zwrot pieniędzy w ciągu 5 dni.

Atlas zawiera:

  • Opis 600 gatunków roślin, podzielonych na 3 kategorie – jadalne, lecznicze oraz trujące.
  • Wyselekcjonowaną kategorię najbardziej toksycznych roślin, stanowiących realne niebezpieczeństwo dla zbieracza.
  • Prawie 1400 kolorowych zdjęć wysokiej rozdzielczości.
  • Precyzyjne mapy występowania omawianych roślin.
  • Rzetelne informacje nt. jadalności danej rośliny i sposobu jej przetwarzania.
  • Informacje nt. czasu zbioru danej części rośliny, a także sumaryczne zestawienie w formie kalendarza zbiorów.
  • Sekcję – próba smaku oraz węchu, która opisuje moje własne doświadczenia sensoryczne.
  • Sekcję „z czym można pomylić”, która pozwala uniknąć pomyłki, przez mniej doświadczonego zbieracza.
  • Kilkadziesiąt intuicyjnych kluczy do oznaczania bardziej skomplikowanych roślin (w tym klucz do rodziny selerowatych).
  • Wskazówki występowania omawianych roślin.
  • Opis najistotniejszych właściwości medycznych.
  • Wykaz substancji szkodliwych lub niebezpiecznych zawartych w roślinie.
  • Bonusowe zestawienie 480 częstych roślin jadalnych oraz trujących, na które zabrakło miejsca w atlasie. Uzupełnia to atlas do prawie 1100 gatunków.
  • Odnośniki do prawie 400 źródeł, dzięki którym co bardziej wnikliwa osoba, może poszerzyć swoją wiedzę.

Użyte zdjęcia w atlasie

Zdecydowaną zaletą atlasu są zdjęcia wysokiej rozdzielczości. Wiele z nich zostało wykonanych w trybie „makro”, co pozwala bardzo dokładnie przyjrzeć się cechom charakterystycznym. Zapomnij o archaicznych ikonografikach (często czarno-białych), które były tworzone jeszcze na początku XX wieku. Tak przestarzałe grafiki można znaleźć nawet w książkach zielarskich z 2018 r. Moim zdaniem nie pozwalają one na prawidłową identyfikację rośliny. W moim atlasie umieściłem zdjęcia najlepsze jakie posiadałem, z czego zdecydowana większość została prawidłowa oznaczona przez pracowników naukowych (botaników). Pozwoliło to wyeliminować ryzyko potencjalnych błędów. Dodatkowo, do każdego zdjęcia został przyporządkowany numer. Opis rośliny odwołuje do zdjęć, w efekcie jednoznacznie wiesz na co patrzysz! Morfologia roślin jest często zawiła i wbrew pozorom nie zawsze jest to tak całkiem oczywiste.

5* oraz 6*

Dzięki intuicyjnym nagłówkom, które zostały umieszczone w każdym z artykułów, nie trzeba nawet czytać suchego tekstu. Wystarczy „rzucić okiem”, żeby uzyskać najistotniejsze informacje.

Ze względu na dobre zaplecze merytoryczne, atlas posiada bardzo dużą przewagę na tle innych książek związanych z roślinami. W rzeczywistości jest to jedyny, tak szczegółowy atlas dzikich roślin na polskim rynku w 2024 roku! Chciałbym porównywać się na tle konkurencji, ale podobnej pozycji po prostu – NIE MA na rynku. Zatem przetarłem szlaki :).


Tabelaryczne zestawienie w formie „Kalendarza zbiorów” to ściąga, która pozwala bardzo szybko ocenić, jakie części danej rośliny można zbierać w danym miesiącu.

W atlasie zamieściłem dodatkową tabelę roślin, na które zabrakło miejsca w atlasie (w przyszłości zostaną one opisane w dodatkowym tomie). Jeżeli potrafisz samodzielnie rozpoznać daną roślinę, w tabeli możesz zapoznać się ze skróconymi informacjami na temat jej jadalności lub toksyczności.

Na stronie lubimyczytać.pl można zapoznać się z opiniami użytkowników o atlasie

Opinie na – lubimyczytac.pl

Każdy posiadacz pierwszej wersji ma możliwość płatnej aktualizacji e-booka. Informacja o takiej możliwości została rozesłana na wasze adresy e-mail. Jeżeli nic nie otrzymałeś skontaktuj się ze mną.


Poniżej znajduje się darmowa próbka e-booka. Zapoznaj się z nią przed nabyciem atlasu i oceń czy warto. Nie sprzedajemy kota w worku!