Kup fiszki

Cena fiszek: 69 zł 49 zł

Liczba kart: 509

Sposób uruchomienia: program na komputer (język polski), aplikacja na telefon z Androidem (język polski) oraz przez przeglądarkę (język angielski)

Zawartość: produkt zawiera gotową kolekcję 509 kart do nauki, a także instrukcję obsługi w formie pisemnej (plik .pdf) oraz wideo.

Wymagania sprzętowe: 4,82GB wolnej przestrzeni na dysku (lub pamięci telefonu)

Nie znasz techniki ANEK? Spokojnie! Program jest prosty i w 99% ogranicza się do korzystania z myszki komputerowej lub ekranu dotykowego na smartfonie. Wraz z produktem przesyłam szczegółową instrukcję, która powinna rozwiać wszelkie wątpliwości. Oferuję także indywidualną i darmową pomoc techniczną!

W celu zamówienia fiszek możesz skorzystać z poniższego przycisku

Możesz także wypełnić poniższy formularz. Koniecznie podaj poprawny adres e-mail i nie zapomnij, że czasem moja odpowiedź (na podany w zamówieniu adres) może wylądować w folderze SPAM! Na zamówienia odpowiadam w ciągu 48 godzin.

Formularz zamówienia

„Składam zamówienie na fiszki. Akceptuję Regulamin oraz Politykę Prywatności, które znajdują się na stronie pod adresem https://atlasroslin.com/kup-fiszki/”

Realizacja zamówienia

Po złożeniu zamówienia wyślemy na podany przez Ciebie adres e-mail, dane do wpłaty (płatność z góry), a po zaksięgowaniu należności, w ciągu 3 dni roboczych (zazwyczaj 1 dzień) prześlemy dane potrzebne do pobrania fiszek. Jeżeli zamawiasz przyciskiem „AKCEPTUJĘ REGULAMIN I KUPUJĘ” na podany w tytule płatności adres e-mail, fiszki zostaną wysłane w ciągu 3 dni roboczych (zazwyczaj w ciągu 1 dnia).

W przypadku głębokiego braku zadowolenia z otrzymanego produktu, oferujemy zwrot pieniędzy w ciągu 5 dni.


Informacje o produkcie

Anki są renomowanym i bardzo często polecanym programem do nauki języków obcych. Moim wielkim odkryciem jest jednak fakt, że z Ankami można nauczyć się dosłownie wszystkiego, w tym także roślin i grzybów występujących we florze polski. Wystarczy, że na odkrytej stronie karty pojawiają się zdjęcia roślin, a w zakrytej kryją się prawidłowe odpowiedzi. Na głos lub w myślach odgadujemy jej nazwę, po czym klikamy „Pokaż odpowiedź„. Oprócz prawidłowej odpowiedzi odtwarzane jest także moje nagranie głosowe, w którym przedstawiam skrócone informacje na temat danej rośliny – głównie kwestie jej jadalności.


Odkryta część karty (przód)

Zakryta część karty (tył)


Po wysłuchaniu nagrania wystarczy zadecydować, czy dana roślina była dla Ciebie bułką z masłem (klikamy łatwa) czy jednak stanowiła twardy orzech do zgryzienia (klikamy trudna lub powtórz). Program jest jednak inteligentny! Kolejnym razem nie będzie nękał Cię kartami, które dobrze znasz. W toku nauki będzie Ci je zatem przypominał o wiele rzadziej.



Prawdziwym kluczem do sukcesu jest serce programu, czyli algorytm, który nie pozwala na przemęczenie i sprawia, że nauka jest efektywna! Nie musisz samemu narzucać sobie dziennych limitów, program zrobi to za Ciebie. Dodatkowo, wszystkie opcje nauki są modyfikowalne, więc możesz dostosować ustawienia pod własne potrzeby np. wprowadzić korektę w czasie nauki. Program jednak nie zbombarduje Cię wszystkimi kartami na raz!



Co więcej, nie musisz posiadać komputera, żeby korzystać z fiszek! Dostęp do Internetu także nie jest wymagany (wystarczy wcześniej pobrać karty, aby korzystać z nich w trybie offline). Anki możesz robić nawet podczas podróży pociągiem. Wystarczy wyjąć swojego smartfona i zamiast przeglądać portale społecznościowe, możesz w tym czasie poznawać świat dzikich roślin. Pamiętaj o tym, że program ma opcję synchronizacji. Jeżeli zrobisz część fiszek na telefonie, możesz potem wrócić do kontynuowania nauki z poziomu komputera. Nie musisz jeszcze raz przeglądać tych samych kart!

Uwaga: aplikacja na Androida jest całkowicie darmowa, ale w przypadku telefonu z logiem „ugryzionego” jabłka (IPhone) trzeba za nią dodatkowo zapłacić. Na całe szczęście fiszki można robić także z poziomu przeglądarki na telefonie.



Ciekawym sposobem na wykorzystanie fiszek jest zabawa w terenie! Zapewnia ona bardzo efektywną naukę poprzez własną praktykę. Pewnie kojarzysz, że istnieją aplikacje do rozpoznawania roślin po wykonanym zdjęciu. Ich największą bolączką są jednak kiepskiej jakości galerie, często zawierające poważne błędy. Co jednak powiesz na poniższy schemat?

  1. Robisz zdjęcie rośliny i wrzucasz je do aplikacji (np. obiektyw google), która wykrywa jej prawdopodobną nazwę (wyniki nie zawsze są prawdziwe!).
  2. Po nazwie odszukujesz roślinę w moich fiszkach (dzięki opcji „przeglądaj„).
  3. Porównujesz roślinę znalezioną w terenie, ze zweryfikowanymi zdjęciami z fiszek, a następnie odsłuchujesz instruktażowe nagranie dźwiękowe!
  4. Dodatkowo możesz wrzucisz sobie mojego e-booka na smartfona, a dowiesz się jeszcze więcej.

Tadam! Właśnie dowiedziałeś się, jak dana roślina się nazywa oraz czy jest jadalna. Zapomnij o dźwiganiu ciężkich atlasów do lasu! Anki na telefon to nie tylko miejsce do nauki, ale także przenośny atlas roślin.



Jesteś poza domem i nie masz dostępu do laptopa lub smartfona z fiszkami? Żaden problem. Anki są tak inteligentne, że możesz je robić także przez przeglądarkę WWW. W odróżnieniu od programu i aplikacji, menu jest w języku angielskim, ale nawet bez jego znajomości, z całą pewnością sobie poradzisz! Cała treść kart jest przecież dostępna w języku polskim.


*

Fiszki są dodatkiem do mojej książki Atlas Dzikich Roślin Polski. Pamiętaj jednak, że możesz z nich korzystać bez posiadania e-booka. Karty rozszerzają galerię z 1400 do prawie 3000 zdjęć! Nie są to jednak „śmieciowe” fotografie, tylko po to żeby chwalić się ich ilością. Zostały one specjalnie wyselekcjonowane i oznaczone przez botaników.